Hükümlü / tutuklulara verilmek üzere alınacak giyim eşyaları nelerdir?

Cevap: 1 palto (lacivert, haki, yeşil ve kapşonlu olmayacak), 1 mont (lacivert, haki, yeşil, deri ve kapşonlu olmayacak), 2 ceket (takım elbise ceketi, lacivert olmayacak), 1 hırka (lacivert, haki, yeşil ve kapşonlu olmayacak), 4 pantolon (bacaktan cepli,haki ve lacivert olmayacak), 4 gömlek (açık mavi, haki olmayacak), 2 kazak (lacivert, haki olmayacak), 3 tişört (açık mavi, lacivert, haki, yazılı ve baskılı olmayacak, 2 kravat, 1 eşofman takımı (yazılı, baskılı olmayacak), 2 pijama takımı (yazılı, baskılı olmayacak), 1 içlik takım (haki ve yeşil olmayacak), 1 kemer (büyük tokalı olmayacak), 1 kese, 1 albüm (küçük boy), 5 atlet (haki ve yeşil renk olmayacak), 5 iç çamaşırı, 5 çorap, 3 kitap (bandrollü olacak), 5 fotoğraf (vesikalık olmayacak), 1 mest, 1 spor ayakkabı, 1 iskarpin ayakkabı, 1 kışlık ayakkabı.

 

ÖNEMLİ NOT:


1- Hükümlü/tutuklulara getirilen giyim eşyalarının, iç ve dış güvenlik personelinin giymiş olduğu üniformalara benzer şekil ve renkte olanları kuruma alınmayacaktır.

 

2- Her odada 1 adet çalgı aleti bulundurulabilir.


3- Açık Ziyaret esnasında eşya girişi ve çıkışı yapılmamaktadır.


4- Eşya giriş ve çıkış tarihleri hükümlü/tutuklulara bildirilmiş olup , ayrıca ziyarete geldiğinizde veya oparatörden eşya kayıt birimine bağlanarak bilgi alabilirsiniz.

 

5- Sadece PTT Kargo ile, alıcı olarak hükümlü/tutuklunun adı, adres olarak Sincan 1 Nolu L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu yazılarak gönderilebilir. Kargonun içeriği, paketin dışına eşyanın cinsi ve adeti de belirtilerek yazılmalıdır. Hükümlü/tutuklunun bulundurabileceğinden fazla eşya gönderilmemelidir. Hükümlü/tutuklunun eşya limiti, kendisinden veya telefonla kurum santralinden Emanet Eşya Birimi ile görüşülerek öğrenilebilir.


SİTEMİZİ
 
Sincan 1 Nolu L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Resmi Web Sitesi © 2017 . Web Site Sorumlusu : Sosyal Hizmet Uzmanı Bülent GÜMÜŞ [ e-posta: ab94557@adalet.gov.tr ] →WebPortal←