TUTUKLU/HÜKÜMLÜYE PTT HAVALESİ İLE PARA GÖNDERİLİRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR

 

Kurumumuz tarafından PTT havaleleri her hafta Pazartesi günleri çekilmektedir. Havalelerin PTT Genel Müdürlüğünce kampüs içerisinde bulunan PTT şubesine yönlendirilmesi iki iş günü sürmektedir, bu nedenle havalelerin en geç Perşembe gününe kadar gönderilmesi gerekmektedir. Adres eksikliği/ yanlışlığı veya isim yanlışlığı olması durumunda havaleler çekilememektedir. Aynı isme sahip tutuklu/hükümlülerin bulunması durumunda, tutuklu/hükümlüyü tanıtacak anne-baba adı/koğuş veya cezaevi kayıt numarasının gönderici notu hanesine yazılması önem arz etmektedir. Havalenin çekilerek tutuklu/hükümlünün hesabına geçtiğini teyit edene kadar PTT'den aldığınız makbuzları muhafaza ediniz. Yakınınızın mağdur olmaması için PTT'den ayrılmadan önce size verilen makbuzun mutlaka örneğe göre gönderildiğini kontrol ediniz.

 

..:: PTT HAVALE FORMUNU AŞAĞIDAKİ ÖRNEĞE GÖRE DOLDURUNUZ ::..

 

 

 

 

Gönderdiğiniz havalelerin çekilip çekilmediğinin kontrolü için pazartesi günleri öğleden sonra (312) 589 50 62 nolu telefonu arayarak bilgi alabilirsiniz.

  

SİTEMİZİ
 
Sincan 1 Nolu L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Resmi Web Sitesi © 2017 . Web Site Sorumlusu : Sosyal Hizmet Uzmanı Bülent GÜMÜŞ [ e-posta: ab94557@adalet.gov.tr ] →WebPortal←