PTT aracılığı ile Ankara Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü PTT Şubesi'ne gönderilmek üzere hükümlü / tutuklunun ismini belirterek, Ankara 1 Nolu L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu adresine posta havalesi ile gönderebilirsiniz. Ancak havalenin online değil, normal posta havalesi olması gerekmektedir.

PTT, gönderilen havaleyi adres eksikliği/yanlışlığı veya isim yanlışlığı nedeniyle ödemediğinde, bu havalenin tutuklu/hükümlünün hesabına geçmesi için, parayı gönderenin PTT şubesine giderek düzeltme talebinde bulunması veya parayı geri çekerek aşağıdaki örneğe göre göndermesi gerekmektedir, aksi halde bir ay sonra bu havale PTT tarafından göndericiye iade edilir.

 

..:: PTT HAVALE FORMUNU AŞAĞIDAKİ ÖRNEĞE GÖRE DOLDURUNUZ ::..

 

 

Kurum Kayıt Numarası Nedir; Nasıl Öğrenebilirim?


Cevap: Her hükümlü/tutuklu için ayrı ayrı verilen, kurum içi işlemlerde kullanılan dosya numarasıdır. Bu numara sayesinde aynı isim veya soyadlı hükümlü/tutukluların karıştırılması önlenir, dolayısıyla isim veya oda benzerliğinden kaynaklanan hatalar, bu numaranın kullanılmasıyla önlenmiş olur. Kurum kayıt numarası, para yatırma makbuzunda yazmaktadır veya (0312) 589 50 62 nolu telefon aranarak öğrenilebilir.     

SİTEMİZİ
 
Sincan 1 Nolu L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Resmi Web Sitesi © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. →WebPortal←