Not: 01.10.2019 tarihinden itibaren tüm odaların kapalı ziyaret saatleri yukarıdaki gibi düzenlenmiştir. Belirtilen saatlerin dışında gelenler kesinlikle ziyaret yapamayacaklardır.

 

Ayrıca göz kayıt ve kimlik kontrol işlemleri için ziyaret başlamadan 1 saat önce ziyaret kabul binasında hazır olunması gerekmektedir.

 

Kapalı Ziyaretten Kimler Faydalanabilir?
 
Tutuklu-hükümlülerin eşleri, çocukları, anneleri, babaları, büyükanneleri ve büyükbabaları, büyükanne ve büyükbabasının anne ve babaları, torunları, kardeşleri, amcaları, halaları, teyzeleri, dayıları ve bunların eşleri, kayınbabaları, kayınvalideleri, kayınvalidesinin kayınbabasının anne ve babaları, eşinin başkasından olma çocuğu, vasileri, kayyumları, kardeşinin çocuğu ve eşi, kayınbiraderleri, baldızları, yengesi, eniştesi, görümceleri, gelini, damadı akrabalık derecelerini belgeleyerek ziyaret edebilir.

Ziyaret hakkı dışında hükümlü veya tutuklunun görüşmek istediği 3 kişi (yakınlık derecesi önemli değildir) ile ziyaret, her ayın son haftası gerçekleşmektedir. Kuruma gelen hükümlü ve tutuklular kuruma girişleri sırasında görüşmek istedikleri 3 kişiyi yazılı olarak beyan ederler. Ziyarete gelecek olan bu kişiler açık kimliklerini (nüfus cüzdanı ve fotokopisi) ve adreslerini belgelemek ( ikametgah ilmühaberi ve vukuatlı nüfus kayıt örneği ) suretiyle bu haktan yararlanırlar. Bu ziyaretçiler ölüm, ağır hastalık, doğal afet hükümlü ve tutukluların nakli ya da ziyaretçilerin ziyaret olanağını ortadan kaldıracak yerleşim yeri değişikliği gibi zorunlu haller dışında değiştirilemez. Bunların dışındaki tutuklu-hükümlü ziyaretçileri, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan yazılı izin alarak mesai saatleri içinde gelerek kapalı ziyaret yapabilirler.

SİTEMİZİ
 
Sincan 1 Nolu L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Resmi Web Sitesi © 2017 . Web Site Sorumlusu : Sosyal Hizmet Uzmanı Bülent GÜMÜŞ [ e-posta: ab94557@adalet.gov.tr ] →WebPortal←